Druhý ročník Kanadského Slávika 2010

Slovenské ľudové piesne zneli v podaní detí ďaleko od domova

Krásu slovenských ľudových piesní malo publikom možnosť obdivovať v ďalekej Kanade. Organizácia Slovenský dom (www.slovakhouse.org) so sídlom v Toronte sa podujala zorganizovať už druhý ročník známeho podujatia “Slávik Slovenska”, ktoré na Slovensku už 20 rokov úspešne propaguje slovenské piesne medzi mladými, v jeho kanadskej verzii. Garantom podujatia sa stal tak ako na Slovensku Peter Dvorský a na podujatie finančne prispel Úrad pre zahraničných Slovákov.

Do súťaže sa prihlásilo množstvo mladých adeptov spevu, poväčšine z radov slovenských imigrantov, a súťažná porota ktorá pozostávala z odborníkov na spev, divadlo a folklór vybrala finalistov v dvoch kategóriach, od 4 do 9 rokov a od 10 do 16 rokov. Slávnostné finále sa konalo v nedeľu, 17. októbra 2010 v Toronte za účasti veľvyslanca Slovenskej republiky v Ottawe Milana Kollára, a v oboch kategóriach sa predstavili detskí speváci, ktorí svojim prístupom a oduševnením zapálili srdce každého návštevníka.

Víťazmi sa za svoju odvahu a nebojácnosť stali všetci zúčastnení, ale súťažné trofeje si nakoniec odniesli títo súťažiaci:
Kategória I (deti od 4 do 9 rokov)
Zlatý Kanadský Slávik: EMILY TIMDALE
Strieborný Kanadský Slávik: LUCAS TIMDALE
Bronzový Kanadský Slávik: IZABELA ZUBEK
Kategória II (deti od 10 do 16 rokov)
Zlatý Kanadský Slávik: MIRIAM BRAZINA
Strieborný Kanadský Slávik: DANIELA PASTOR
Bronzový Kanadský Slávik: PETER BRAZINA
Toto vydarené podujatie potvrdilo novú tradíciu a už teraz sa všetci tešíme na ďalší ročník, ktorý sa bude konať na jeseň 2011. Organizátori sa budu snažiť súťaž rozšíriť i na územie Spojených štátov a v tom im treba držať palce. Všetky informácie o podujatí budú uvedené na internetovej adrese www.kanadskyslavik.com.

-rst-

Photo credits „Slovak House Toronto“

"vitazi_kategorie_I"

"vitazi_kategorie_II"