Fašiangová zábava Slovákov vo Švajčiarsku

V čase po sviatku Troch kráľov sa rozbieha plesová sezóna, nastal čas veselosti, fašiangových zábav, typicky radostných a spontánnych stretnutí priateľov, známych, blízkych. V slovenskom zahraničí je to obdobie, v ktorom si komunity Slovákov aj organizovanou formou v svojich spolkoch nachádzajú priestor a čas hoci aj na lepšie vzájomné poznanie sa krajanov z rôznych oblastí ich domovskej krajiny.

Združenie Slovákov vo Švajčiarsku organizuje v sobotu 2. februára 2013 v Zurichu veľkú Fašiangovú zábavu, ktorá sa pre deti krajanov začne už o 14.30 h spoločenskými hrami a karnevalom, súčasťou ktorého bude aj veľká súťaž o najzaujímavejšiu masku.  Počas voľnej zábavy, ktorú spestrí aj zábavné pásmo Pochovávanie basy, vystúpi cimbalová muzika Slančíkovcov z Banskej Bystrice, súčasťou programu bude aj tanečné vystúpenie krajanského folklórneho súboru Slovákov vo Švajčiarsku Kolečko. Fašiangová zábava potrvá až do 2.00 h nasledujúcej noci!

Renáta Muchová za organizátorov Fašiangovej zábavy upozorňuje záujemcov z radov krajanov vo Švajčiarsku, že možnosť rezervovať si večeru na Fašiangovú zábavu (špeciality, ktoré uvádzame v prílohe k oznamu vo formáte PDF) môžu využiť do 20. januára 2013.

Podrobnejšie v prílohe:

Letak fasiangy'13