Festival PRAHA SRDCE NÁRODOV aj v znamení slovenskej folkloristiky

Opäť sa blíži koniec mája a cesty milovníkov tradičnej hudby, tanca a spevu vedú do Prahy na tradičný medzinárodný festival národov, národnostných menšín a etník PRAHA SRDCE NÁRODŮ.  V tomto roku sa uskutoční v dňoch 28. – 31. mája už jeho 17. ročník. Je to vzácna a krásna akcia, nad ktorou prevzala záštitu Jeho Excelencia Peter Weiss, veľvyslanec Slovenskej republiky v Českej republike a Jiří Dienstbier, minister pre ľudské práva ČR.

Festival ponúkne naozaj bohatú a pestrú prehliadku rytmov, melódií a tanečných kreácií v podaní súborov, sólistov a skupín z celého sveta – Maďarska, Bulharska, Rumunska, Srbska, Bosny a Hercegoviny, Slovenska, Walesu, Ukrajiny, Ruska, Tatarstanu, Vietnamu, Afriky, Mexika, Sýrie… Ozdobami festivalu budú svetoznámy transylvánsky súbor SZÁSZCZÁVÁS z Rumunska, súbor  Nagytarcza z Budapešti, Šumadija zo Srbska, Rudar z Bosny, súbor Vsacan z Moravy, Njachas zo Senegalu, zo Slovenska súbor Mladosť, skupina Poľana z Jarabiny a ešte mnoho ďalších.

Súbory sa predstavia v tradičných programoch na Staromestskom a Václavskom námestí a výber toho najlepšieho uvidia diváci a návštevníci festivalu na Galakoncerte v  Divadle na Vinohradech v nedeľu 31. mája od 19.00 h.

Nenechajte si ujsť príležitosť vidieť toľko krásy pohromade! Máme sa všetci spoločne na čo tešiť.  V prípade záujmu Vám rezervujeme VIP  vstupenky na Galaprogram v potrebnom počte.

V prílohe plagát festivalu, zmena programu vyhradená.

Za tím usporiadateľov

Ing. Jaroslav Miňo

Asociácia ETNICA

 

Podrobnejšie na: www.prahasrdcenarodu.cz

 

PLAGÁT FESTIVALU