Francúzi sa kochajú jedinečnou výstavou slovenských umelcov žijúcich v zahraničí

Slovenskí umelci žijúci a tvoriaci v zazhraničí sa v dňoch 3. až 28. septembra 2013 vo francúzskom Maiziéres-lés-Metz prezentujú nevšednou, doslova výpravnou výstavou svojich diel s názvom KRÁSA – JEDINEČNOSŤ – TRADÍCIA SLOVÁKOV. Vernisáž výstavy, na ktorú pozýva kultúrnu a umeleckú verejnosť Jeho Excelencia Marek Eštok, veľvyslanec Slovenskej republiky vo Francúzsku, sa koná v sobotu 7. septembra o 16. hodine.

Kurátorky výstavy KRÁSA – JEDINEČNOSŤ – TRADÍCIA SLOVÁKOV akademická maliarka Viera Pridalová-D'Agostini, Slovenka žijúca vo Francúzsku a Ing. arch. Lucia Kubicová-Torchio, naša krajanka žijúca v Taliansku, predstavia na výstave 350 umeleckých artefaktov, výtvarných a sochárskych diel, ako aj 200 fotografií venovaných Slovensku od  úctyhodného počtu 25 slovenských umelcov – maliarov, sochárov, sklárov, šperkárov, keramikárov, reštaurátorov  a fotografov žijúcich vo Francúzsku, Taliansku, Českej republike, Rakúsku, Kanade a na Slovensku.

Projekt tejto vskutku výnimočnej a originálnej výstavy i umeleckého počinu našich krajanov – umelcov finančne podporil Úrad pre Slovákov žijúcich v zahraničí.

REPORTÁŽNE POSTREHY A PESTRÚ FOTOGALÉRIU Z VERNISÁŽÍ  TROCH VÝSTAV

SLOVENSKÝCH UMELCOV ŽIJÚCICH V ZAHRANIĆÍ PREZENTUJEME NA:

http://www.slovenskezahranicie.sk/sk/krajania-informuju/410/francuzi-obdivuju–vynimocne-prezentacie-slovenskych-umelcov-zijucich-v-zahranici

 

KATALÓG VÝSTAVY VO FORMÁTE PDF