Hraško na krídlach Babku: jedinečná insita v Kalabe

Miroslava Hraška sme už v Bratislave predstavili v minulých rokoch dva razy. Srdečne si vás dovoľujeme pozvať na v poradí už tretiu výstavu Miroslava Hraška, no tentoraz po prvý raz bude Miroslav Hraško súčasťou medzinárodnej výstavy Bienále ilustrácií Bratislava 2019 pod záštitou Bibiany. Vernisáž výstavy sa uskutoční v sobotu 26. októbra 2019 o 17.00 h v bratislavskom centre Kalab na Zámockej ulici 5.

Jedinečný štýl, ktorý si autor zo slovenskej menšiny v srbskej Vojvodine zvolil, nazývame tzv. insitným minimalizmom. Štýl Miroslava Hraška sa vymyká všetkému, čo v súvislosti s insitným slovenským maliarstvom z Vojvodiny poznáte. Zvolil si vlastnú cestu jemných, ľahkých ťahov bez prikrášľovania. Jeho ruka zachytáva svet v jednoduchosti, ktorých obsah je neuveriteľne bohatý a môžeme v nich vidieť zachytené tradície, prostredie, jednoducho život slovenskej menšiny vo Vojvodine, aký si Miro pamätá aj zo svojho detstva.

Miroslav Hraško prijal pozvanie vydavateľstva Buvik a v minulom roku vyšla kniha o Jankovi Hraškovi, ktorú ilustroval pod názvom Chlapček z hrášku (alebo Miro Hraško maľuje Janka Hraška). Tu za svoje ilustrácie dosiahol veľké uznanie aj od Miroslava Cipára.

Výstavu Miroslava Hraška v rámci BIB 2019 uvedieme tentoraz v netradičnom čase v sobotu 26. októbra o 17.00 v priestoroch Kalab na Zámockej 5 v Bratislave. Výstavu s názvom Hraško na krídlach Babku uvedie do života samotný autor Miroslav Hraško s kurátorom výstavy Pavlom Babkom.

R.S.V.P.: Prosíme o potvrdenie vašej účasti do soboty 26. októbra na krajanskyinstitut@gmail.com. Ďakujeme.

Viac informácií aj na FB stránke.

Informácie o programe BIB 2019 na stránke Bibiany: http://www.bibiana.sk/sk/podujatia/hrasko-na-kridlach-babku