Jánošíkov dukát sa zaligoce v tanci a hudbe na Valašsku

Už po šestnásty raz v sugestívnych priestoroch Valašského múzea v prírode v Rožnově pod Radhoštěm sa v rytme hudby, spevu a tanca odvinie počas troch festivalových dní 1.-3. augusta 2014 pestrosť, objavnosť, emotívnosť a nadčasovosť Medzinárodného festivalu slovenského folklóru  JÁNOŠÍKOV DUKÁT. Organizátori – Obec Slovákov v Českej republike, Folklórne združenie PÚČIK Brno a Folklórní sdružení České republiky úprimne všetkých pozývajú na prehliadku 22 folklórnych súborov, nad ktorou prevzali záštitu Andrej Babiš, prvý podpredseda vlády ČR a minister financií ČR, Stanislav Mišík, hajtman Zlínskeho kraja a Igor Furdík, predseda Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí.

Jánošíkov dukát 2014 – to nebude iba prehliadka folklórnych súborov (spomedzi 22 súborov, venujúcich sa javiskovému spracovaniu slovenských ľudových tancov, piesní a melódií, bude najviac z Českej republiky, s radosťou sa očakávajú aj vystúpenia hosťujúcich súborov zo Slovenska, ako aj krajanských súborov z Chorvátska, Maďarska a Srbska) reprezentujúcich národnostné menšiny v ČR, ale aj viaceré sprievodné programy.

Obohatením festivalu bude jarmok ľudových remesiel, ktorý poskytne skvelé možnosti na vlastné oči sa presvedčiť, ako pracujú ozajstní majstri ľudového remesla. Určite mnohých návštevníkov zaujme škola slovenských ľudových tancov, ako aj škola hry na pastierskych hudobných nástrojoch. Atraktívnosť do programu troch dní vnesie aj v poradí už 14. medzinárodný šampionát v mútení masla.

V programe originálne nazvanom „Od buka do buka“ si zmerajú svoje sily i šikovnosť menovci legendárneho zbojníka a ľudového hrdinu, opradeného povesťami – Jura Jánošíka – Jánošíkovia z Čiech, Moravy, Slovenska, ale aj z ostatného sveta. Nuž a nepochybne vnesie do bezprostrednej atmosféry svoj šarm i poučenie program, ktorý predstaví jedinečnosť slovenských regiónov Šariš a Spiš.

Nezabudnite – Jánošíkov dukát bude mať aj v tomto roku najvyšší kurz na Valašsku!

 

POZVÁNKA

 

PLAGÁT