Krajania zo Slovenského divadla Vertigo z Budapešti sa predstavia v Štúdiu SND v Bratislave

V stredu 8. júna o 19.00 h sa v Štúdiu Slovenského národného divadla v Bratislave predstaví slovenské krajanské divadlo z Budapešti – Slovenské divadlo Vertigo (SDV). Privezie so sebou úspešnú, „mierne smutnú, mierne erotickú“ komédiu mladého slovenského autora Petra Scherhaufera Umy si rúčky, ideme jesť.

"[1]"

Hru režijne naštudoval Štefan Korenči, v hlavných úlohách sa predstavia „skalní“ členovia profesionálnej zložky SDV: Viola Thirringová, ArtD., Denisa Dérová, Ági Gubíková, András Nagy a Marián Viskup a.h. Dozviete sa, čo sa môže prihodiť dvadsaťročnému mužovi na prahu dospelosti s vlastnou, prehnane starostlivou matkou, so štyridsaťročnou starou dievkou – maminou kolegyňou z práce – a tridsaťpäťročnou sexuchtivou sesternicou kolegyne na dovolenke v kempingu pri mori….

"borisalena"

Slovenské divadlo Vertigo

Zrod, činnosť, repertoár, ako aj perspektívy divadla približuje Daniela Onodiová, riaditeľka Slovenského divadla Vertigo: „Dátum oficiálneho založenia tohto umeleckého telesa je 1. január 1997. V roku 2003 sa Slovenský divadelný súbor Vertigo stal inštitúciou Celoštátnej slovenskej samosprávy v Budapešti a premenoval sa na DIVADLO, v ktorom hrajú vedľa seba amatéri aj profesionáli. Máme za sebou pätnásť premiér. Málo? Veľa? Toľko sme dokázali, toľko sme stihli, toľko nám bolo umožnené. Na začiatku to bola romantická rytierska hra O Okasenovi a Nikolete, na konci – v tejto chvíli – moderná rozprávka O deviatich mesiačikoch. Medzitým veselšie i vážnejšie príbehy, ľudské osudy, ktoré boli určené na to, aby sme o nich rozprávali. Od roku 2008 Slovenské divadlo Vertigo okrem svojho hlavného zamerania organizuje podujatia z oblasti detského divadla, filmového umenia, ako aj aktivity vzdelávacieho charakteru. Môžeme len dúfať, že raz za nás budú rozprávať aj naši mladí…“

"Fotoprem2"