Krajanom v Austrálii spríjemní Veľkú noc Radio SBS 2 v Melbourne

Počas sviatočných dní možno viac ako inokedy prahnú Slováci žijúci v zahraničí po dotyku so Slovenskom, ich bývalou vlasťou či domovinou predkov. Na diaľku niet lepšieho prostriedku ako rozhlasové vysielanie, ktoré je vďaka moderným technológiám dostupné aj na internete. A tak veľmi radi dávam edo pozornosti pozvanie k pravidelnej nedeľňajšej relácii, ktorú pripravuje na rozhlasovej stanici austrálskeho Radio SBS 2 v slovenskej redakcii v Melbourne jej vedúci redaktor ANDREJ BUČKO (na titulnej fotografii).

"Milí priatelia, veríme, že naše unikátne pôvodné slovenské vysielanie, ktoré nesmie byť len prekladom dookola sa točiacich mediálnych správ, osloví mnohých ľudí v ťažkej dobe. V nedeľu 12. apríla od 19. hodiny na stanici SBS 2 bude ústrednou témou Veľká noc.

Najvýznamnejší sviatok kresťanov, podstata viery o ukrižovaní a zmŕtvychvstaní Ježiša obetujúceho sa za ľudstvo. Nerozdáva peniaze, nebaží po moci, netrestá za priestupky, nešpehuje a nediriguje, ale rozdáva lásku, pochopenie, káže o odpustení, ponúka vieru a večný život. Pre jedných nič atraktívne, pre iných najvyššie hodnoty.

Prídu tri pohľadnice a domáci príhovor z Melbournu. Z Bratislavy sa po spravodajstve o koronavíruse ozve kolega Roman Riša a katolícky biskup Jozef Haľko, zo srbskej Vojvodiny kolegyňa Katka Pucovská a tu v Austrálii sa prihovorí evanjelický kňaz Ján Havjar zo slovenského Zboru Krista Pána v Lavertone. Medzitým duchovné piesne na zimomriavky po tele," pozýva k počúvaniu sviatočnej veľkonočnej relácie Andrej Bučko z Melbournu.

 

RELÁCIU POČÚVAJTE NA:

www.sbs.com.au/slovak