Ladislav Karpíšek, 91-ročný Slovák v Sydney, hosťom austrálskeho Rádia SBS

O živote, úspechoch a aktivitách, radostiach i strastiach našich krajanov v Austrálii a na Novom Zélande informuje každý piatok náš žurnalistický kolega a krajan Andrej Bučko, vedúci slovenského vysielania Rádia SBS 3. V pravidelnej 60-minútovej relácii pre Slovákov v Austrálii a na Novom Zélande (premiéru má každý piatok o 15.00 h), ale vďaka internetovým možnostiam prakticky pre všetkých našich krajanov na celom svete, odznie v programe aj inšpiratívny rozhovor s významným, príkladným a často úspešným krajanom.

Najnovšie v relácii pre našich krajanov odvysielanej v premiére v piatok 5. júna dáva Andrej do pozornosti interview s výnimočným krajanom zo Sydney – pánom Ladislavom Karpíškom.

 „Do nášho vysielania sme pozvali prostredníctvom rozhovoru vzácneho hosťa.  Je ním už 91-ročný Slovák zo Sabinova, žijúci v Sydney, Ladislav Karpíšek zvaný Andy, vynálezca a zlepšovateľ, ktorý navrhol a zaregistroval už vyše 1200 patentov. Pán Karpíšek stále krásne hovorí po slovensky aj po vyše 63 rokoch v Austrálii, pričom je vo svojom veku mimoriadne čulý a aktívny.  Z bývalého Československa ušiel za dramatických okolností a v Sydney založil a ako riaditeľ vedie spoločnosť Technosearch,“ napísal v maili Andrej Bučko.

So želaním príjemného zážitku pripájame odklik na linku, cez ktorú si môžete na portáli Rádia SBS obsažný rozhovor Andreja Bučka s Ladislavom Karpíškom  vypočuť.

 

INTERVIEW ANDREJA BUČKA

S VÝNIMOČNÝM SLOVÁKOM V SYDNEY

POČÚVAJTE NA PORTÁLI  RÁDIA SBS:

http://www.sbs.com.au/yourlanguage/slovak/sk/content/ladislav-stefan-andy-karpisek?language=sk