Lea Podstanická: Šťastie praje odvážnym, potvrdil príbeh modelky, cestovateľky

Lea Podstanická (27) môže inšpirovať ľudí v tom, ako ísť za svojím vytúženým cieľom. Skončila vysokú školu, zamestnala sa v televízii a zistila, že ju práca, o ktorej celý život snívala, nenapĺňa. O jej iskrivom životnom príbehu, ktorý sa sľubne rozvíja, píše v denníku PRAVDA redaktorka MARTINA ŠIMOŇÁKOVÁ.

Rozhodla sa opustiť zabehnuté koľaje, vymaniť sa zo stereotypu a cestovať po svete. V Londýne pracovala v knižnom vydavateľstve, získala prácu v Číne a neskôr sa dostala na Srí Lanku, kde si zahrala v bollywoodskom filme (Bollywood je neformálne meno jedného z centier indického filmového priemyslu sídliaceho v Bombaji, pozn. red.) a robila fit modelku pre prestížnu módnu spoločnosť Victoria's Secret.

Cestovanie ako životný štýl

Cestovateľské túžby si začala plniť už na vysokej škole, keď využila možnosť stráviť pol roka v Ríme na študijnom pobyte. Po jej návrate na Slovensko už len uvažovala o svojej ďalšej ceste a objavila v sebe vášeň pre spoznávanie krajín a rôznych kultúr. Cestovateľský hlad ju zaviedol do Londýna, kde získala miesto ako stážistka na obchodnom oddelení knižného vydavateľstva, čo sa napokon ukázalo ako možnosť zistiť, že týmto smerom sa nechce v živote uberať.

K príležitostnému modelingu sa dostala celkom prirodzene, keďže jej partner Igor je fotograf a často pre neho pózovala pred objektívom. Podarilo sa jej absolvovať aj niekoľko fotení v Londýne, keď jej prišla správa od domovskej modelingovej agentúry, že o ňu prejavili záujem v Číne. Pre mladú cestovateľku to bola neodolateľná príležitosť, ale aj výzva.

„Číňania majú radi šou, výrazný make up, je to úplne iný modeling ako v New Yorku alebo v Miláne. Moje cestovanie je stále spojené s kultúrou, chcela som ísť do Ázie, tak ma to veľmi potešilo,“ povedala Lea Podstanická, ktorá v Číne strávila tri mesiace.

Keď sa vrátila z Číny opäť na Slovensko, povedala si, že bude konečne robiť prácu, po ktorej túžila a začala si hľadať miesto v televízii. Mal to byť splnený sen, ale opak sa ukázal pravdou.

„Je to veľký konzum, potrebujú veľa ľudí, ktorí veľa robia, ale aj sa môžete veľa naučiť. Bola som tam štyri mesiace, ale nebola som šťastná. Práca ma nenapĺňala a nevidela som tam svoju budúcnosť. V televíznom spravodajstve je každý deň výzva a boj,“ hovorí Lea, ktorá zakrátko dostala modelingovú pracovnú ponuku v Istanbule a opäť sa jej potvrdilo pravidlo, že keď jedno plánuje, druhé sa deje.

 

Na titulnej fotografii:

Mladá cestovateľka to už skúsila v knižnom vydavateľstve, v televízii, chránila národný park, je úspešnou modelkou a teraz mieni zo Srí Lanky dovážať produkty na Slovensko.

Foto: archív Ley Podstanickej

 

CELÝ PRÍBEH SLOVENKY – CESTOVATEĽKY

ČÍTAJTE NA PORTÁLI DENNÍKA PRAVDA

http://zurnal.pravda.sk/spolocnost/clanok/352744-stastie-praje-odvaznym-potvrdil-pribeh-modelky-cestovatelky/