LETÍ PIESEŇ, LETÍ 2014: triumfom sa ovenčil Júlový deň Ladislava Petroviča

Víťaznou skladbou 16. ročníka festivalu populárnej hudby pre deti Letí pieseň, letí  sa stala pieseň Júlový deň skladateľa Ladislava Petroviča. Víťaznú pieseň predniesla mladá speváčka Iveta Petrovičová, ktorá podľa počtu hlasov obecenstva získala titul najlepšej speváčky a rozhodnutím posudzovacej komisie si Petrovičová vyspievala prvú cenu za interpretáciu. O udalosti v Kovačici referuje na portáli týždenníka HLAS ĽUDU www.hl.rs redaktorka ANIČKA CHALUPOVÁ.

V nedeľu 14. decembra si obecenstvo v sieni Domu kultúry 3. októbra v Kovačici vypočulo 13 piesní, na ktoré najviac zapôsobila skladba Láska všade vôkol nás, autorov Jána Šofranka a Adam Torňoša. Rozhodnutím posudzovacej komisie druhú cenu za skladbu získala skladateľka Katarína Petrášová za skladbu Páčia sa mi modré oči, pokým  si Gabriela Svetlíková vyspievala druhú cenu za interpretáciu. Tretiu cenu získala skladba  Šťastná autora Žeľka Sucháneka a v prednese Mariana Častvana, ktorý si vyspieval tretiu cenu za interpretáciu. Textárke Viere Torňošovej sa do rúk dostala prvá cena odbornej poroty.  Porota, ktorá sledovala kvalitu skladieb a prednesu, pracovala v zostave Juraj Ferík, Jarmila Juricová Stupavská, Jaroslav Nemček, kým texty hodnotila  Zuzana Lenhartová.

Spoluorganizátormi festivalu boli v tomto roku Národnostná rada slovenskej národnostnej menšiny, Ústav pre kultúru vojvodinských Slovákov, Dom kultúry 3. októbra v Kovačici a Obec Kovačica, festival podporili Úrad pre Slovákov žijúcich v zahraničí, Ministerstvo kultúry RS a Pokrajinský sekretariát pre kultúru a verejné informovanie.

 

 ZDROJ: www.hl.rs  – Anička Chalupová

 

Na fotografii:

Petrovičovcom sa šťastie spred troch rokov znovu zopakovalo – Ladislav a Iveta Petrovičovci v spoločnosti riaditeľky ÚKVS Miliny Sklabinskej a predsedníčky NRSNM Anny Tomanovej Makanovej.