Miroslav Lajčák odovzdal ocenenia Vyslanec dobrej vôle – Goodwill Envoy

Miroslav Lajčák, minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, poctil v stredu 12. decembra 2018 v Palugyayovom paláci v Bratislave tri osobnosti z radov Slovákov pôsobiacich v zahraničí za ich profesijný prínos a osobnostný vklad pri vytváraní pozitívneho obrazu Slovenska a šírení dobrého mena našej kultúry, umenia, vzdelanosti a vedy vo svete. Na podujatí sa zúčastnil aj Ján Varšo, predseda Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí.

Udeľovanie uvedených ocenení je určené je úspešným Slovenkám a Slovákom, ktorí dlhodobo pôsobia v zahraničí a svojou prácou vynikajúcim spôsobom šíria dobré meno našej krajiny a prispievajú tak k budovaniu jej pozitívneho imidžu a značky Slovensko. Zároveň predstavuje vyjadrenie uznania laureátom za ich profesionálne úspechy a poďakovanie za ich cenný príspevok k pozitívnej prezentácii SR v zahraničí. 

Všetci vyslanci dobrej vôle opakovane potvrdzujú, že Slovensko je skutočne krajinou plnou šikovných ľudí a dobrých nápadov. „Na Slovensku s hrdosťou vnímame úspechy našich rodákov. Som nesmierne rád, že môžem životné príbehy a skúsenosti laureátov priblížiť slovenskej verejnosti,“ uviedol v príhovore minister Miroslav Lajčák. 

Laureátmi ocenenia za rok 2018 sa stali Nina Poláková, prvá sólistka Viedenského štátneho baletu, Peter Paulička, inžinier a vedec pôsobiaci v Nemecku a Ľudovít Kanta, dlhoročný sólový violončelista japonského orchestra Kanazawa. 

Na slávnostnom podujatí za prítomnosti hostí z radov diplomatického zboru a osobností spoločenského života sa zároveň zverejnil výťažok z najväčšieho diplomatického charitatívneho Vianočného bazáru. Tento rok sa organizátorom podujatia, Medzinárodnému ženskému klubu podarilo vyzbierať historicky najvyššiu sumu 92 000 eur, ktorá je určená na charitatívne projekty a na pomoc a podporu ľudom v núdzi.

 

Na titulnej fotografii:

Miroslav Lajčák s ocenenými osobnosťami (zľava): Peter Paulička, Nina Poláková a Ľudovít Kanta.

ZDROJ: mzv.sk

Foto: mzv.sk