Moreplavec Peter Dolník v interview austrálskeho Rádia SBS

O živote, úspechoch a aktivitách, radostiach i strastiach našich krajanov v Austrálii a na Novom Zélande informuje každý piatok náš žurnalistický kolega a krajan Andrej Bučko, vedúci slovenského vysielania Rádia SBS 3. V pravidelnej 60-minútovej relácii pre Slovákov v Austrálii a na Novom Zélande (premiéru má každý piatok o 15.00 h), ale vďaka internetovým možnostiam prakticky pre všetkých našich krajanov na celom svete, odznie v programe aj inšpiratívny rozhovor s významným, príkladným a často úspešným krajanom.

Najnovšie v relácii pre našich krajanov v piatok 10. apríla dáva Andrej do pozornosti interview s výnimočným športovcom – slovenským moreplavcom Petrom Dolníkom, našim krajanom žijúcim v Sydney.

 „Do nášho vysielania sme zaradili rozhovor so známym slovenským moreplavcom Petrom Dolníkom, žijúcim v Sydney, ktorý pokoril kanál La Manche, a teraz sa chystá v júli na nebezpečný 35-kilometrový úsek medzi Severným Írskom a Škótskom zvaný Ústa pekla. Bude bojovať nielen s 12-stupňovou vodou, ale aj obrovskými vlasatými medúzami s názvom Tanierovka obrovská (Lion Mane), ktoré dosahujú v priemere vyše 2,5 metra a ich ramená až 35 metrov,“ avizuje Andrej Bučko.

My v Bratislave so želaním príjemného zážitku pripájame odklik na linku, cez ktorú si môžete na portáli Rádia SBS rozhovor Andreja Bučka s Petrom Dolníkom vypočuť.

 

INTERVIEW ANDREJA BUČKA

S MOREPLAVCOM PETROM DOLNÍKOM

POČÚVAJTE NA PORTÁLI  RÁDIA SBS:

http://www.sbs.com.au/yourlanguage/slovak/highlight/page/id/404239/t/Peter-Dolnik

 

O moreplaveckom príbehu Petra Dolníka čítajte aj v denníku PRAVDA:

V ľadovej vode myslel na rodinu, spev i teplú bundu

http://sport.pravda.sk/ostatne-sporty/clanok/286894-v-ladovej-vode-myslel-na-rodinu-spev-i-teplu-bundu/

 

Do pozornosti aj článok na PORTÁLI SLOVENSKÉ ZAHRANIČIE:

http://www.slovenskezahranicie.sk/sk/udalost/379/peter-dolnik-slovak-zo-sydney-pokoril-zradne-vlny-kanala-la-manche