Najvyšší predstavitelia SR sa v Prahe stretli aj s krajanmi

Stalo sa dobrým zvykom, že novozvolení predstavitelia Slovenskej republiky zavítajú na prvú oficiálnu návštevu do Prahy. Predseda vlády Slovenskej republiky Igor Matovič sa pri svojej prvej návšteve Českej republiky v stredu 3. júna 2020 stretol s prezidentom ČR, predsedom vlády ČR, predsedom Parlamentu i Senátu ČR. V závere svojej návštevy položil veniec k soche  Milana Rastislava Štefánika na Petříne  a pri tejto príležitosti sa stretol s členmi Spoločnosti M.R.Štefánika a ďalších slovenských spolkov a tiež s predstaviteľmi slovenských cirkví v Prahe.

Na stretnutí sa zúčastnili aj podpredsedníčka vlády SR Veronika Remišová, minister zahraničných vecí SR Igor Korčok spolu s ďalšími členmi vlády SR a J. E. veľvyslancom SR v Prahe Petrom Weissom. Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Boris Kollár sa v rámci prvej oficiálnej návštevy Českej republiky v porok 9. júna 2020 stretol s krajanmi na Veľvyslanectve Slovenskej republiky v Prahe. Na stretnutí bol prítomný aj podpredseda Národnej rady SR Juraj Šeliga, J.E. veľvyslanec SR v Prahe Peter Weiss a predstavitelia krajanských spolkov v Prahe.

Obidve stretnutia mali priateľskú a príjemnú atmosféru. Členovia delegácií poďakovali krajanom za ich aktivity v Českej republike a za udržiavanie dobrých slovensko-českých vzťahov.

 

ZUZANA BUKOVSKÁ

Členka Spoločnosti M.R.Štefánika v Prahe