Národná rada SR zobrala na vedomie Správu ÚSŽZ

Poslanci Národnej rady Slovenskej republiky hlasovali v utorok 6. októbra 2015 na 54. schôdzi NR SR o Správe za rok 2014 o štátnej politike vo vzťahu k Slovákom žijúcim v zahraničí a o poskytnutej štátnej podpore Slovákom žijúcim v zahraničí a návrhu programu štátnej politiky vo vzťahu k Slovákom žijúcim v zahraničí na rok 2016.

Poslanci NR SR Správu zobrali na vedomie s týmto výsledkom hlasovania: zo 139 prítomných poslancov hlasovalo 138, z nich sa na hlasovaní vyjadrilo 82 za, 56 poslancov sa zdržalo, 1 poslanec nehlasoval, proti Správe ÚSŽZ nezahlasoval nik.

Za Správu ÚSŽZ pozitívne hlasovali okrem všetkých prítomných poslancov strany SMER-SD aj viacerí opoziční poslanci: z klubu KDH (Mikloško a Mikuš), zo strany Most-Híd (Bastrnák, Šebej, Švejna), ako aj nezaradení poslanci NR SR (Droba, Osuský).

Samotnú Správu ÚSŽZ prerokovala NR SR na zasadnutí v utorok 6. októbra. V pléne NR SR ju uviedol podpredseda vlády SR a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák. Do rozpravy k Správe ÚSŽZ sa prihlásil jeden poslanec NR SR.

 

VYSTÚPENIE MIROSLAVA LAJČÁKA V NR SR