Naši a svetoví: cimbalistka Enikő Ginzery

Je mladá, atraktívna a viac ako husle sa jej páčia tóny cimbalu. Enikő Ginzery, úspešná svetovo uznávaná cimbalistka, Bratislavčanka, ktorá sa po úspešnom štúdiu konzervatória doma i vysokoškolského štúdia v Budapešti zbalila a odišla do sveta. Aké boli príčiny jej rýchleho odchodu z mesta, kde chcela žiť, učiť a tvoriť? Zisťovala Ľubica Hargašová v prvých minútach spoločného stretnutia na Rádiu Slovensko.

Stiahnuť audio súbor

 

Pokračujeme v rozhovore s atraktívnou cimbalistkou Enikő Ginzery, ktorá už 14 rokov pôsobí v Berlíne a odtiaľ chodí koncertovať po Európe aj Amerike. Ale nikdy si nenechá ujsť ani pozvanie na Slovensko. Včera po 18.00 h sa mohli napríklad do tónov jej cimbala započúvať aj poslucháči Rádia Devín. S Ľubicou Hargašovou sa stretla ešte pred koncertom a trochu sa rozhovoru v slovenčine obávala. V rodnej reči komunikovala pred tromi mesiacmi, keď bola u rodičov. Obavy boli zbytočné. A koniec-koncov v tomto prípade sa chybičky predsa odpúšťajú.

Stiahnuť audio súbor

 

Dnes sme vám v rubrike Naši a svetoví spolu s Ľubicou Hargašovou predstavili úspešnú cimbalistu Enikő Ginzery, ktorú viac pozná svet, ako my doma.