Naši a svetoví: Mária Dopjerová-Danthine v Paríži

Znalosť cudzích jazykov, vytrvalosť a húževnatosť otvorili Márii Dopjerovej-Danthine cestu k zaujímavému miestu. Mala v ruke dva vysokoškolské diplomy, keď sa pri troch deťoch rozhodla hľadať prácu v meste pod Eiffelovkou. Nie preto, že by ju manžel – inžinier – neuživil, ale chcela si dokázať, že na to má. Dnes je Mária Dopjerová-Danthine, s ktorou sa pred mikrofónom Rádia Slovensko stretla redaktorka Ľubica Hargašová,  koordinátorkou medzinárodnej americkej spoločnosti v Paríži. A pritom začínala ako sekretárka.

Mária Dopjerová-Danthine pracovne komunikuje so svetom po francúzsky, anglicky, po rusky, ale ona chce naplno využiť aj materinský jazyk. Spolu s tromi deťmi a manželom býva na predmestí, ale pracuje tesne veľa Eiffelovky. Sú to dva rozdielne svety v jednom meste. Tak ju inšpirujú, že o nich píše a niekedy ich porovnáva so životom u nás.

 

Viac sa o úspešnej Slovenke žijúcej v Paríži dozviete v relácii Naši a svetoví, ktorú Rádio Slovensko RTVS odvysielalo v nedeľu 12. januára 2014:

http://slovensko.rtvs.sk/clanok/ludia/maria-dopjerova-danthine?currentPage=1