Naši a svetoví: Marianna Makarová, podnikateľka vo Veľkej Británii

Mala 18 rokov, keď sa ešte ako študentka rozhodla podnikať. Možno preto si vybrala štúdium práva najskôr v Bratislave, potom v Prahe. Dnes má Marianna Makarová o pätnásť viac a úspešne podniká za hranicami Slovenska.

O tom, kde, v čom a ako sa jej najviac darí a ako si kliesnila cestu k horizontom úspešného podnikania za hranicami Slovenska, sa s Mariannou pozhovárala Ľubica Hargašová, redaktorka Radia Slovakia International RTVS a autorka cyklu Naši a svetoví, pravidelnej nedeľňajšej relácie Rádia Slovensko RTVS.

Stiahnuť audio súbor


Marianna Makarová , sympatická  tmavovláska takmer exotického vzhľadu s veľkými čiernymi očami,  pôsobí vo Veľkej Británii  už 14 rokov. Od prvého dňa vstrebávala do seba nuansy podnikania doma a na Britských ostrovoch. A dnes je spolumajiteľkou luxusného tréningového centra neďaleko Londýna.

Stiahnuť audio súbor


Marianna Makarová už počas štúdia na Karlovej univerzite v Prahe dostávala  ceny za študijné výsledky, aj za rôzne charitatívne aktivity. Dnes sa plne realizuje vo svojom novom podnikaní a darí sa jej. Nuž kto vie, ten vie.