Naši a svetoví: Michaela Kudeľová, hokejová rozhodkyňa na ZOH v Soči

Kto by to povedal, že u nás máme najrýchlejšiu čiarovú hokejovú rozhodkyňu na svete? Má 29 rokov, pochádza z Tlmáč. Michaela Kudeľová má už za sebou rozhodovanie na niekoľkých elitných majstrovstvách sveta a v stredu 5. februára odchádza pod päť zimných kruhov bielej olympiády do Soči. V zozname stretnutí pred odchodom mala Michaela Kudeľová aj návštevu Bratislavy a kávu s Ľubicou Hargašovou pod rozhlasovou pyramídou.

Rozhovor odvysielalo Rádio Slovensko vo svojej pravidelnej nedeľnej relácii Naši a svetoví 2. februára…

Stiahnuť audio súbor

 

Len dvaja hokejoví rozhodcovia zo Slovenska dostali šancu pískať na Zimných olympijských hrách v Soči – Martinčan Miroslav Valach a Tlmačanka Michaela Kudeľová . Tá sa preháňa s píšťalkou po ľadových plochách zimných štadiónov už 14 rokov! A vraj pôvodne chcela byť baletkou. Aj o tom porozprávala Ľubici Hargašovej.

Stiahnuť audio súbor

 

O týždeň už budeme mať slávnostné otvorenie zimnej olympiády v Soči za sebou. Najrýchlejšia čiarová hokejová rozhodkyňa na svete Michaela Kudeľová už bude presne vedieť, na ktorých zápasoch bude pískať. Ak vám táto informácia neujde, pozrite si Miškino majstrovstvo v niektorom z priamych prenosov ženského hokejového turnaja. Ako sa vyjadrila autorka rozhovoru  Ľubica Hargašová, ona tak počas ZOH v ruskom čiernomorskom letovisku a nateraz centre všetkých zimných športov, urobí určite.

 

AKTUÁLNE

Michaela Kúdeľová zasiahla do olympijského diania už počas prvého dňa na ZOH v Soči. Spolu s Nórkou Ainou Hoveovou a Američankou Aliciou Hanrahanovou v sobotu 8. februára viedla úvodný duel A-skupiny ženského turnaja Kanada – Švajčiarsko.

Michaela Kúdeľová je iba druhou slovenskou rozhodkyňou pod piatimi kruhmi. Tou prvou bola v roku 2002 v Salt Lake City Henrieta Hujdušová-Hampl. M. Kúdeľová sa predstavila na vlaňajšom svetovom šampionáte v Ottawe, predtým pískala aj v najvyššej kategórii ženských MS v americkom Burlingtone.

 

O Michaele Kúdeľovej sa dozviete viac aj na portáli leviceonline.sk:

http://www.leviceonline.sk/spolocnost/rozhovory/tlmacanka-michaela-kudelova-uspesne-reprezentuje-slovensko-v-zahranici-rozhovor