Naši a svetoví: Peter Olah, pedagóg a dizajnér

Škodovka, Volkswagen, Audi, Mondblanc, Davidoff, Adidas, Tour de France, či Formula 1 – všetky tieto spoločnosti už majú svoje skúsenosti s prácou slovenského špičkového dizajnéra Petra Olaha. Absolvent fakulty architektúry Slovenskej technickej univerzity už 12 rokov pracuje v najznámejšej automobilke v Mladej Boleslave, ale jeho aktivity sú oveľa širšie.

Ľubica Hargašová, redaktorka Rádia Slovensko RTVS sa s Petrom Olahom dokonca stretla na pôde fakulty v Bratislave, kde besedoval s bývalými pedagógmi, kým predtým bol členom komisie pri obhajobách  diplomových prác v odbore priemyselný dizajn.

Stiahnuť audio súbor

Peter Olah je mimoriadne pozitívne naladený človek, možno preto sa mu núkajú návrhy na spoluprácu  z rôznych spoločností. Navrhoval dizajn hodiniek aj perá pre luxusnú spoločnosť, víťaznú trofej pre víťazov cyklistických, aj automobilových pretekov, ale jeho domovská pôda je už 12 rokov v dizajnérskom automobilovom štúdiu v Mladej Boleslave. Špičkový  dizajnér Ing. Peter Olah, doktor umenia, v ďalšej časti rozhovoru s Ľubicou Hargašovou.

Stiahnuť audio súbor

 

Na fotografii: Dizajnér Peter Olah.

Foto: Robert Huttner, Pravda

 

 

ČÍTAJTE AJ ROZHOVOR S PETROM OLAHOM

NA PORTÁLI  DENNÍKA PRAVDA:

http://zurnal.pravda.sk/rozhovory/clanok/289327-peter-olah-dobry-dizajn-je-ten-ktory-nam-sluzi/