Naši a svetoví: Petra Černáková, šampiónka v spoločenských tancoch

Je atraktívna, štíhla, tmavovlasá, s veľkými očami, s pevným stiskom ruky a so slnečným úsmevom. Presne taká je niekoľkonásobná majsterka Španielska v spoločenských tancoch a trénerka tanečných párov v mnohých krajinách sveta Petra Černáková. Jej krátku návštevu u rodičov v Bratislave využila na rozhovoroch v pravidelnom nedeľňajšom cykle Naši a svetoví Ľubica Hargašová, redaktorka Rádia Slovensko RTVS.

 

Stiahnuť audio súbor

Je zaujímavé zistenie, že Bratislavčanka je niekoľkonásobnou majsterkou Španielska v spoločenských tancoch a spolu s partnerom trénujú tanečníkov v mnohých  krajinách sveta. Ako sa vôbec dostala Petra Černáková na Pyrenejský polostrov a do Barcelony?

Stiahnuť audio súbor

Keby bola Petra Černáková študovala medicínu, nepochybne by bola dnes z nej dobrá chirurgička. Ak by vydržala pri klavíri, možno by bola uznávanou virtuózkou. Dala sa ale na tanec a je niekoľkonásobnou majsterkou Španielska v spoločenských tancoch. Je v tom iste aj šťastie, ale predovšetkým tvrdá drina, zodpovednosť a cieľavedomosť. Taká je aj jedna Naša a svetová – Petra Černáková.

 

O Petre Černákovej čítajte aj v časopise EMMA:

http://www.pluska.sk/emma/svetova/milacikom-spanelska-je-slovenka-petra-hadajte-co-robi.html

 

Foto na titulke: EMMA