Naši a svetoví: úspešný neurochirurg Andrej Šteňo

O najnovšom husárskom kúsku slovenských neurochirurgov sa v súčasnosti hovorí nielen doma, ale aj v mnohých krajinách sveta. Neurochirurgovi doc. dr. Andrejovi Šteňovi a jeho tímu z Univerzitnej nemocnice v Bratislave sa podarilo objaviť vlastnosti 3D sonografu, ktorý vyvinuli v Nórsku. Pomáha pri operáciách mozgu v mnohých krajinách, ale len naši odborníci zistili, že núka aj ďalšiu možnosť – bezpečnejšiu operáciu hlboko uložených nádorov v mozgu.

Bola to náhoda, alebo šťastie žičí pripraveným? Nielen s týmto motívom oslovila Ľubica Hargašová, redaktorka Radio Slovakia International, autorka cyklu Naši a svetoví na vysielacom okruhu Rádia Slovensko RTVS, špičkového odborníka v oblasti neurochirurgie.

Stiahnuť audio súbor 

 

Doc. Andrej Šteňo je synom špičkového neurochirurga profesora Juraja Šteňa. Možno to bol práve otec, ktorý ovplyvnil jeho rozhodovania, ktorou cestou sa malý Andrej v budúcnosti vyberie. Alebo to bolo úplne inak?

Stiahnuť audio súbor 

 

V rubrike Naši a svetoví sme vám predstavili úspešného slovenského neurochirurga doc. dr. Andreja Šteňa. Nemá ešte ani 40 rokov,  a už o ňom hovorí celý odborný medicínsky svet. Konečne ho ale pozná už aj Slovensko…