Naši a svetoví v Rádiu Slovensko: Michaela Smith, úspešná hotelierka

Michaelu Smith vždy fascinovali jazyky a cestovný ruch. Aj preto s vysokoškolským diplomom v ruke šesť rokov žila na španielskom ostrove Tenerrife, vydala sa tam za Angličana a zamerala sa na hotelierstvo. Najskôr pracovala v top manažmente vynoveného luxusného hotela v Bratislave, odtiaľ si šla vyskúšať manažérske schopnosti do päťhviezdičkového vyhľadávaného hotela, na hlavnom bulvári, v Dubaji.

Mohla tam byť dodnes, ale ona si chcela dokázať, že má na viac a požiadala o preloženie do upadajúceho hotela v Hočiminovom meste vo Vietname. Už je tam dva roky, po prvý raz prišla nedávno na návštevu domov a stretla sa aj s Ľubicou Hargašovou, redaktorkou Rádia Slovensko RTVS, tvorkyňou obľúbenej nedeľnej relácie Naši a svetoví, ktorá predstavuje úspešných Slovákov žijúcich za hranicami našej vlasti.

Stiahnuť audio súbor

 

Aj keď Michela Smith vyzerá mladšie, má takmer 40 rokov, pričom v pracovnom živote stihla už toho dosť. Tvrdí, že by mohla aj viac. Jej túžbou je dobrým marketingom a tvrdou prácou dostať na výslnie zaostávajúci hotel. Slovenka Michaela Smithová post obchodnej a marketingovej riaditeľky v luxusnom hoteli v Dubaji vymenila za vedenie päťhviezdičkového hotela v Hočimninovom meste vo Vietname. Je tam už dva roky, má už ďalšie plány, napokon, aj o tom porozprávala Ľubici Hargašovej.

Stiahnuť audio súbor