Naši a svetoví v RSI RTVS: Marianna Grigorzants, odborníčka na rizikové Hedgeove fondy

Ešte ako študentka šla do New Yorku navštíviť príbuzných a už na letisku stretla lásku. Mladý Armén na ňu tak zapôsobil, že po skončení vysokej školy sa za oceán vrátila. Už je tam 14 rokov šťastne vydatá, matka osem ročného syna a svoju kariéru si začala budovať priamo na Wall Street, na mieste , ktoré je od druhej svetovej vojny najvýznamnejším svetovým finančným centrom.

Marianna Grigorzants, odborníčka na rizikové Hedgeove fondy, ktoré môžu priniesť vysoký zisk, ale aj obrovskú stratu, prišla navštíviť rodnú Bratislavu a našla si čas aj na kus reči s Ľubicou Hargašovou, redaktorkou Rádia Slovakia International RTVS.

Stiahnuť audio súbor

 

Marianne Grigorzants sa v New Yorku vďaka odvahe a jazykovým danostiam otvorila cesta do sveta bankovníctva a investičných fondov. Zdá sa, že je to oblasť, ktorá zo života mladej Slovenky úplne vytlačila záujem o literatúru a o slovanské jazyky, ktoré jej od detstva vštepovali rodičia. Alebo všetko je inak?

Stiahnuť audio súbor

 

Všetko treba vyskúšať. Marianna Grigorzants sa nezľakla atmosfére na Wall Street a dnes je odborníčkou na investičné fondy, ktoré sú určené len pre kvalifikovaných investorov. Možno raz o týchto skúsenostiach napíše knihu.