Naši a svetoví v RTVS: ecocapsula trojice našich architektov

Architekti Tomáš Žáček, Igor Žáček a Soňa Pohlová vytvorili ecocapsulu, ekologické mobilné bývanie, o ktoré je veľký záujem vo svete. Sú traja, spoločne zožali úspechy so svojimi projektmi v Estónsku aj Austrálii. V máji 2015 na prestížnom svetovom stretnutí odborníkov vo Viedni, chcú – podobne ako vlani lietajúce auto Štefana Kleina – doslova ohúriť svet.

Traja mladí architekti Tomáš Žáček, Igor Žáček a Soňa Pohlová si vyskúšali svet a prišli domov, aby v ich spoločnom ateliéri uzrela svetlo sveta ecocapsula, o ktorú už teraz je veľký záujem. Porozprávali o tom Ľubici Hargašovej, redaktorke RÁDIA SLOVENSKO, v pravidelnej nedeľňajšej relácii NAŠI A SVETOVÍ.

Stiahnuť audio súbor

 

Tomáš Žáček skončil dve vysoké školy – je stavebným inžinierom aj inžinierom architektom, bol na skusoch v ateliéroch v Taliansku, vo Francúzsku, v Dánsku aj v Španielsku. Jeho mladší brat Igor sa ešte aj teraz inšpiruje v Holandsku a Soňa Pohlová si tiež vyskúšala Španielsko a dvakrát Dánsko, aby si nakoniec našli svoje spoločné miesto v Bratislave.

Stiahnuť audio súbor