Naši a svetoví v RTVS: Juraj Kalna, kuchár u šejka v Dubaji

Mal 21 rokov, keď sa po skúsenostiach v Nemecku a na americkej Floride rozhodol mladý kuchár Juraj Kalna skúsiť šťastie v Spojených arabských emirátoch . Zamestnal sa v reštaurácii, ktorá sa neskôr stala vyhľadávaným miestom mnohých solventných gurmánov a aj napriek úspechu v kuchyni si neustále overoval svoje majstrovstvo v mnohých svetových súťažiach. A oplatilo sa.

Keď Ľubica Hargašová, redaktorka Rádia Slovakia International RTVS, sa s Jurajom Kalnom stretla po prvý raz na Slovensku, už rok bol šéfkuchárom v paláci u dubajského šejka, kde slovenský kuchár dovtedy ešte nikdy nepracoval.

Stiahnuť audio súbor

Táto nahrávka vznikla v Bratislave, vtedy bol Juraj Kalna šéfkuchárom v paláci u dubajského šejka len rok. Zmenili sa jeho názory na prácu v paláci a na maškrtné jazýčky svojich pánov po troch rokoch? Zistíme priamo na mieste.

V Spojených arabských emirátoch je známe , že bohatý emirát a luxusné sídlo spoznáš podľa množstva zelene. Pri paláci dubajského šejka zeleňou, fontánami a drevinami naozaj nešetrili. Nádherný, luxusný palác, lemovaný rozľahlým zeleným parkom, s množstvom drevín a záhonov kvitnúcich kvetov. V takomto prostredí je už štyri roky šéfkuchárom 35 ročný Bratislavčan Juraj Kalna. Ľubica Hargašová sa s Jurajom stretla len pár metrov od tohto luxusu.

Stiahnuť audio súbor

 

Juraj Kalna má len 35 rokov a už stihol dokázať, že je vynikajúci a je stále náš. Presvedčila sa o tom aj redaktorka RTVS Ľubica Hargašová.