Naši a svetoví v RTVS: Monika Nagyová z Dublinu

Spoločnosť oslávila dvanásť rokov svojej existencie a na konte má viac ako miliardu užívateľov. Najrozšírenejšia sociálna internetová sieť na svete, ktorá uzrela svetlo sveta v USA, má svoju európsku centrálu v Dubline. Z Írska riadi strednú a východnú Európu aj Afriku. Práve tam pracuje už takmer štyri roky aj atraktívna Prešovčanka Monika Nagyová.

O svojej ceste z východu Slovenska cez Paríž až do Dublinu porozprávala Monika Ľubici Hargašovej, redaktorke Radia Slovakia International RTVS, autorke pravidelného nedeľňajšieho cyklu Naši a svetoví v RádiuSlovensko RTVS.

Stiahnuť audio súbor

 

Pokračujeme v rozhovore s atraktívnou Prešovčankou Monikou Nagyovou, ktorá nevedela po francúzsky, ale do polroka sa stala vedúcou oddelenia v Paríži. Neuspokojila sa a hľadala ďalšie možnosti. Dnes úspešne pracuje v európskej centrále najväčšej americkej komunikačnej internetovej sieti v Dubline. A je spokojná, zistila to pri osobnom stretnutí aj Ľubica Hargašová.

Stiahnuť audio súbor

 

Odvážnym šťastie praje. Zistila to aj Prešovčanka Monika Nagyová, ktorá je zatiaľ jedinou Slovenkou, ktorá pracuje v európskej centrále najrozšírenejšej americkej komunikačnej internetovej sieti so sídlom v Dubline.