Obec Slovákov v Prahe pozýva na Kapustnicu

Najkrajšie sviatky roka sa každučkým dňom blížia, čas Adventu si vychutnávame najmä vo väčších mestách na tradičných vianočných trhoch, Slovákom na Slovensku verejnoprávna RTVS a jej televízna zložka večer čo večer chystá v priamych prenosoch na Dvojke príjemné pookriatia v priamych adventných prenosoch, domácnosti začínajú rozvoniavať sladkým predchýrom Vianoc v podobe medovníkov a ďalších dobrôt… A takto by sme mohli vyratúvať do nekonečna.

Hoci aj pre Vianoce platí úslovie „iný kraj – iný mrav“, Slovákov vo svete predsa len spájajú a identifikujú aj gurmánske slinky. „Všeobjímajúcu“ vianočnú kapustnicu nevynímajúc. Už tradičnú chystajú aj Slováci žijúci v Prahe, ktorí sa združujú v pražskej organizácii Obce Slovákov. Nuž a tí povýšili báječné jedlo, ktorého riadny fajnšmeker, ako sa vraví, nemá nikdy dosť, na strohý, zato veľavravný názov kultúrno-benefičného večera KAPUSTNICA. Folklórny súbor Šarvanci, občerstvenie, tanečná zábavy, tombola… A kopec dobrej krajanskej nálady k tomu.

Kde a kedy?

V Prahe v reštaurácii Baráčnická rychta na Malej Strane, Tržiště 23, v sobotu 15. decembra 2012 od 18.00 h. V cene vstupného 200,- CZK je zahrnuté aj malé občerstvenie.

Obec Slovákov v Prahe sa teší na vašu návštevu, milí krajania!