Ocenenie Vyslanec dobrej vôle z rúk Miroslava Lajčáka: Andrea Rajňáková, Anton Zajac, Peter Biľak

Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák vo štvrtok 20. novembra 2014 v Bratislave počas slávnostného podujatia pri príležitosti 25. výročia Nežnej revolúcie odovzdal ocenenia Vyslanec dobrej vôle (Goodwill Envoy) úspešným Slovákom, ktorí šíria dobré meno Slovenska v zahraničí.

Ako uvádza informácia portálu Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky www.mzv.sk , laureátmi 3. ročníka ocenenia sa stali doktorka Andrea Rajňáková, popredná odborníčka v oblasti gastroenterológie, hepatológie a endoskopie pôsobiaca v Singapure; Anton Zajac, spoluzakladateľ a dlhoročný výkonný riaditeľ americkej časti firmy ESET a Peter Biľak, uznávaný grafický dizajnér a jeden z najznámejších európskych tvorcov písma pôsobiaci v Holandsku.

„Práve profesionáli, ktorí dosiahli svetový úspech vďaka svojmu talentu a dlhoročnej tvrdej práci, patria medzi najlepších vyslancov našej krajiny,“ zdôraznil pri odovzdávaní ocenení podpredseda vlády SR a šéf rezortu zahraničia Miroslav Lajčák a dodal, že ich životné príbehy a dosiahnuté úspechy môžu byť zdrojom inšpirácie pre každého. Doterajší laureáti ocenenia, špičkoví odborníci a umelci svetového formátu naďalej excelentným spôsobom reprezentujú Slovensko a významne formujú súčasný vývoj v oblasti vedy a kultúry.

Po dvadsiatich piatich rokoch od Nežnej revolúcie je podľa slov Miroslava Lajčáka dôležité uvedomiť si, akú cestu Slovensko za toto obdobie prešlo: „Doteraz si možno ani naplno neuvedomujeme, akú úžasnú vec sme spoločne dosiahli. Kým u nás doma zväčša cítiť skôr opak, v zahraničí náš príbeh vnímajú ako mimoriadne úspešný,“ povedal minister a dodal, že hrdosť na krajinu by nemala byť bezvýhradná či jednofarebná. „Je to objektívne zhodnotenie správnosti cesty, po ktorej kráčame. Raz pomalšie, inokedy rýchlejšie. Nie bez chýb, ale vytrvalo,“ cituje Miroslava Lajčáka portál MZVaEZ SR.

Na fotografii k článku:

Ocenení (zľava) Peter Biľak, Andrea Rajňáková a Anton Zajac s podpredsedom vlády SR a ministrom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslavom Lajčákom.

FOTO: MZVaEZ SR

 

PREJAV MIROSLAVA LAJČÁKA

NA OCEŇOVANÍ NÁJDETE NA:

http://www.mzv.sk/servlet/content?MT=/App/WCM/main.nsf/vw_ByID/ID_EA7419BDE7ECAA99C1257B4A002DA134_SK&OpenDocument=Y&LANG=SK&TG=BlankMaster&URL=/App/WCM/Aktualit.nsf/(vw_ByID)/ID_3A293C793CA0FCA0C1257D96006ACE8F