Pavel Gajdoš, legendárny slovenský gymnasta, v rozhovore s A. Bučkom v austrálskom Rádiu SBS 3

O živote, úspechoch a aktivitách, radostiach i strastiach našich krajanov v Austrálii a na Novom Zélande, ale aj o Slovákoch pod Tatrami či naprieč svetadielmi informuje každý piatok náš žurnalistický kolega a krajan Andrej Bučko, vedúci slovenského vysielania Rádia SBS 3 v Melbourne. V pravidelnej 60-minútovej relácii pre Slovákov v Austrálii a na Novom Zélande (premiéru má každý piatok o 15.00 h), ale vďaka internetovým možnostiam prakticky pre všetkých našich krajanov na celom svete, odznie zakaždým v programe aj inšpiratívny rozhovor s významným, príkladným a často úspešným krajanom či osobnosťou spájajúcej sa so Slovenskom.

Aktuálne v relácii, ktorá mala  premiéru v piatok 29. júla 2016,  Andrej Bučko dal v slovenskom vysielaní Radia SBS do pozornosti životné jubileum PAVLA GAJDOŠA, v minulosti skvelého československého reprezentanta v športovej gymnastike.

V pondelok 1. augusta sa Pavel Gajdoš dožil 80 rokov, a tak sa vinšom oslávencovi, ktorý žije v Prahe, pripojil aj Andrej Bučko. Rodáka z Veľkého Berezného (Gajdošovci – Pavlov mladší brat Anton, rovnako bývalý gymnastický reprezentant a neskôr významný odborník a pedagóg v športovej gymnastike a v telovýchove vôbec – sa narodili v Zakarpatskej Ukrajine) vyspovedal v príjemne ladenom rozhovore, aby sa v jeho závere pridal aj gratulant z Bratislavy – spevák a herec Ivo Heller.

 

POČÚVAJTE NA PORTÁLI  RÁDIA SBS 3:

Rozhovor s jubilantom Pavlom Gajdošom, legendárnym slovenským gymnastom žijúcim v Prahe, pri príležitosti jeho 80. narodenín.

http://www.sbs.com.au/yourlanguage/slovak/sk/content/pavel-gajdos-80?language=sk

 

Na titulnej fotografii:

Jubilant Pavel Gajdoš (vľavo) spoločne s bratom Antonom.

Pavel Gajdoš v ruke s ocenením – Bronzovými kruhmi, ktoré udelil Slovenský olympijský výbor bývalému úspešnému reprezentantovi Československa v športovej gymnastike, dvojnásobnému bronzovému medailistovi z majstrovstiev sveta 1958 a 1962 a členovi družstva Československa, ktoré obsadilo 4. miesto na OH 1960 v Ríme, pri jeho životnej sedemdesiatke.

 

Na snímkach vo fotogalérii:

Pavel Gajdoš počas svojej športovej kariéry.

Bratia Pavel (sediaci) a Anton Gajdošovci.

 

Viac o Pavlovi Gajdošovi slovom, faktami i obrazom:

http://www.gymnastics.sk/wiw/gajdos.html