Rádio REGINA RTVS medzi účastníkmi Letnej školy žurnalistiky 2015

Tento rok sa nesie v znamení 200. výročia narodenia Ľudovíta Štúra. Aj letná škola žurnalistiky pre novinárov z krajanských médií sa niesla v tomto duchu . Trinásť novinárov z piatich štátov – zo Srbska, Chorvátska, Nemecka, Rumunska a Ruska – si prezrelo aj Uhrovec, rodisko Ľudovíta Štúra a Alexandra Dubčeka, Hrad Devín a pobudli aj v Modre, a to v prostredí evanjelickej modranskej fary.

Pedagógovia Katedry žurnalistiky Filozofickej fakulty UK v Bratislave pripravili pre krajanov aj zaujímavé prednášky a tvorivé ateliéry. A to všetko preto, aby lepšie spoznali Ľudovíta Štúra. Redaktorka rozhlasového okruhu Rádia REGINA RTVS Beáta Repíková oslovila dve účastníčky letnej školy – Moniku Necpálovú a Katarínu Verešovú.

Stiahnuť audio súbor

 

Redaktori krajanských médií si počas Letnej školy žurnalistiky 2015 tiež pozreli výstavu Ľudovít Štúr (1815 – 1856) – reformátor slovenskej spoločnosti na Bratislavskom hrade. Účastníci podujatia pripravia aj zborník, v ktorom budú publikovať skúsenosti z letnej školy. Katarínu Verešovú zaujala možnosť publikovať a predsedníčku Asociácie slovenských vzdelávacích centier Jarmilu Buchovú oslovila najmä Štúrova letná škola. Beáta Repíková sa najskôr rozpráva s Katarínou Verešovou.

Stiahnuť audio súbor

 

Na titulnej fotografii:

Krajanskí žurnalisti v štúdiu RTVS na Mýtnej, z ktorého vysiela aj Krajanská redakcia Rádia Slovakia International, ktorú počas návštevy redaktorov, reportérov a moderátorov z krajanských médií prezentovala Ingrid Slaninková.

Na snímke vo fotogalérii:

Momentka na pamiatku – v novučkom vysielacom štúdiu Rádia Slovensko RTVS na Mýtnej ulici.

FOTO: ĽUDO POMICHAL