Reportér a publicista Martin Rajec: Slovenská krajanská komunita v USA je rôznorodá

V rubrike SLOVÁCI VO SVETE, ktorú vysiela vo svojej programovej štruktúre Radio Slovakia International RTVS, sa z času na čas objavia aj kolegovia – žurnalisti, publicisti, televízni či rozhlasoví spravodajcovia, ktorí okrem toho, že slovenským divákom či poslucháčom sprostredkúvajú dianie v rôznych častiach sveta, celkom prirodzene sa zžívajú a pozorujú či prenikajú do rozmanitosti aktivít a príbehov našich krajanov. Nie inak to bolo aj v prípade rodáka z Nitry Martina Rajca, ktorý od roku 2004 žil a pôsobil v USA.

Nedávno sa práve v relácii Slováci vo svete podelil o svoje skúsenosti nielen 16-ročného novinárskeho pôsobenia v Spojených štátoch, ale aj svojim pohľadom na pestrosť slovenskej krajanskej komunity, ktorá sa v niekoľkých generáciách v hojnom počte rozvíja na území dnes už celých USA od čias prvej vysťahovaleckej vlny na konci 19. storočia.

Zahraničný spravodajca Martin Rajec bilancoval aj ako krajan svoj 16-ročný život v Spojených štátoch amerických. Pred mikrofón Radia Slovakia International RTVS si ho pozvala redaktorka Elena Seeber. Nuž, započúvajte sa do ich podnetného rozhovoru (v dĺžke 8:43 minút).

 

MARTIN RAJEC V ROZHOVORE S ELENOU SEEBER

V RELÁCII SLOVÁCI VO SVETE V RSI RTVS

https://skrsi.rtvs.sk/clanky/slovaci-vo-svete/239188/-krajanska-komunita-v-usa-je-roznoroda

 

Uverejnené: 14. 11. 2020