Rozhlasová Slovenská mozaika o divadle, ktoré lieči a slovenskej folkloristike v Prahe

V Slovenskej mozaike vysielanej v Rádiu ZET Viera Kučerová, autorka a zároveň moderátorka relácie z Občianskeho združenia BONA FIDE, pozýva vo štvrtok 9. apríla 2015 od 15.05 h k počúvaniu najmä tých, ktorých osloví tematika netradičného divadla pre deti, ako aj slovenského zvykoslovia a folkloristiky v rozmanitosti ich prejavoch v prostredí Slovákov žijúcich v Českej republike.

Autorka relácie avizuje, že Slovenská mozaika v Rádiu  ZET bude aj vo štvrtok 9. apríla už tradične pozostávať z dvoch častí. O nich už viac Viera Kučerová, autorka Slovenskej mozaiky:

„V dnešnej Slovenskej mozaike vám predstavíme divadlo Bubec, ktoré nielen zabáva a vychováva, ale aj lieči detskú dušu. V druhej časti Slovenskej mozaiky vynesie súbor Limbora Morenu, ktorú z Karlovho mostu hodí do Vltavy. Ako sa udržiavajú ľudové tradície  medzi deťmi v Prahe, nám porozpráva vedúca súboru MUDr. Mária Miňová,“ predoslala Viera Kučerová s prianím príjemného počúvania.

 Reláciu SLOVENSKÁ MOZAIKA si môžete vypočuť na: http://www.zet.cz alebo 101,1 FM. V internetovom vysielaní si ju môžete vypočuť tri dni po odvysielaní v archíve rádia. O týždeň v repríze.


Pre Rádio ZET pripravuje reláciu SLOVENSKÁ MOZAIKA Občianske združenie BONA FIDE s podporou MK ČR a ÚV ČR.

 

Na titulnej fotografii:

Predstavenie divadla Bubec v jednej z pražských nemocníc.