RSKS prezentuje vo Viedni Spolkový kalendár 2013

Rakúsko-slovenský kultúrny spolok vo Viedni je našim krajanom v susednom Rakúsku dobre známy svojimi pravidelnými spoločensko-kultúrnymi podujatiami a prezentáciami umelcov, spisovateľov, výtvarníkov  a vo všeobecnosti slovenskej kultúry v celej šírke jej rozmanitosti. Vo štvrtok 29. novembra pripravuje RSKS pre Slovákov, ako aj pre prívržencov klubu iných národností večer, na ktorom predstaví Spolkový kalendár 2013.

Počas klubového večera, ktorý sa 29.11.2012 začne o 19.00 h, okrem prezentácie Spolkového kalendára na rok 2013 budú mať návštevníci možnosť bližšie sa zoznámiť s výberom z tvorby slovenského básnika Milana Rúfusa a pozrieť si umelecké fotografie Cyrila Čepiššáka. Práve jeho fotografie budú súčasťou kalendára. V sprievodnom hudobnom programe sa predstaví sopranistka Mária Helienek v klavírnom sprievode Yu Chen.

Slovami Ingrid Konrad, predsedníčky Rakúsko-slovenského kultúrneho spolku, spolok ďakuje všetkým našim krajanom v Rakúsku za ich doterajšiu priazeň a teší sa na ďalšie stretnutia počas Adventu ako aj v novom roku 2013.

Podrobnejšie informácie nájdete na:

www.slovaci.at
 
Program decembrových podujatí RSKS prinášame v prílohe:

Pozvanka RSKS December 2012