RSKS vo Viedni chystá programy s umelcami zo Slovenska

Je nepochybne chvályhodné, keď sa krajanské spolky, združenia či inštitúcie snažia často aj napriek finančnej náročnosti prezentovať v prostrediach, v ktorých žijú, pôvodnú slovenskú kultúru, literatúru, divadelný kumšt, hudobnú virtuozitu či iné hodnotné aspekty a osobnosti múz na Slovensku. Rakúsko-slovenský kultúrny spolok si v tomto počína vskutku pozoruhodne, veď v jeho programe vari ani niet mesiaca, počas ktorého by nezavítal na pôdu spolku vo Viedni podnetný autor, interpret či umelec. Potvrdzuje to aj plán podujatí RSKS na mesiace február – marec 2018, ktorý si môžete nájsť vo fotogalérii.

Aktuálne dávame do pozornosti program vo štvrtok 22. februára 2018 o 19.00 h s názvom Súvislosti. Ide o interesantný večer poézie a hudby na večnú tému lásky vo všetkých podobách – k Bohu, k matke, medzi mužom a ženou, k dieťaťu, k rodnej zemi. Výber z lyriky Milana Rúfusa či nezabudnuteľné verše Jána Smreka o matke a dcére, Sládkovičova Marína, Shakespeareove Sonety, Zbohom Viliama Turčányho, ako i výber z autorskej poézie Štefana Bučka tvoria poetickú časť programu. Program dopĺňa hudba z najnovšieho autorského CD "Mimo priestor a čas" pesničkárky a manželky ŠTEFANA BUČKA – ADRIENY BARTOŠOVEJ a niekoľko známych džezových evergreenov.

Ako hosť vystúpi v programe aj mladá talentovaná skladateľka, speváčka, klaviristka ANDREA BUČKOVÁ , ktorá sa na svoju umeleckú dráhu vybrala po stopách svojich rodičov. Zahrá z  najnovšieho autorského CD "Mimo priestor a čas" niekoľko známych džezových evergreenov.

Miesto: Rakúsko-slovenský kultúrny klub, Otto Bauer Gasse 23/11, Viedeň

Začiatok: štvrtok 22. februára 2018 o 19.00 h

 

Na titulnej fotografii:

Adriena Bartošová a Štefan Bučko.

 

PROGRAM  RSKS 

FEBRUÁR – MAREC 2018

VO FOTOGALÉRII