Sláčiky Strieborných strún potešia Slovákov v Austrálii

O živote, úspechoch a aktivitách, radostiach i strastiach našich krajanov v Austrálii a na Novom Zélande, ale aj o Slovákoch pod Tatrami či naprieč svetadielmi informuje každý piatok náš žurnalistický kolega a krajan Andrej Bučko, vedúci slovenského vysielania Rádia SBS 3 v Melbourne. V pravidelnej 60-minútovej relácii pre Slovákov v Austrálii a na Novom Zélande (premiéru má každý piatok o 15.00 h), ale vďaka internetovým možnostiam prakticky pre všetkých našich krajanov na celom svete, odznie zakaždým v programe aj inšpiratívny rozhovor s významným, príkladným a často úspešným krajanom či osobnosťou spájajúcej sa so Slovenskom.

Aktuálne v relácii, ktorá mala  premiéru v piatok 11. novembra 2016,  Andrej Bučko dal v slovenskom vysielaní Rádia SBS do pozornosti blížiace sa turné komorného sláčikového súboru STRIEBORNÉ STRUNY z Bratislavy po Austrálii.

 

POČÚVAJTE NA PORTÁLI  RÁDIA SBS 3:

Rozhovor s Alenou Heribanovou (krátko aj Janou Farkašovou), umeleckou vedúcou komorného sláčikového súboru Strieborné struny z Bratislavy pred ich cestou do Austrálie.

http://www.sbs.com.au/yourlanguage/slovak/sk/content/strieborne-struny-aleny-heribanovej-do-australie?language=sk

 

Na titulnej fotografii:

Komorný sláčikový súbor Strieborné struny z Bratislavy.