Slováci v Austrálii pozývajú deti do jazykového tábora

Stále aktívnejší sú v organizovaní krajanských podujatí Slováci v Austrálii, žijúci v Melbourne a jeho okolí. Združenie austrálskych Slovákov vo Viktórii sa ozvalo slovom i pozvánkami svojej predsedníčky Marty Kapustovej, a tak všetkým našim krajanom, ktorí budú v sobotu 19. októbra 2013 blízko centra diania, dávame na známosť.

Združenie austrálskych Slovákov vo Viktórii organizuje v sobotu 19. októbra 2013 o 19.00 h v St.Gregorys Hall Doncaster Slovenskú ľudovú zábavu pri cimbalovej muzike. Do tanca budú hrať profesionálni hudobníci z ľudovej hudby Borievka priamo zo Slovenska! Čo návštevníkov ešte okrem skvelej muziky čaká? Škola ľudového tanca a bohatá tombola. Tí, čo radšej papkajú ako tancujú, sa môžu tešiť na ZABÍJAČKOVÉ HODY. Podávať sa budú domáce údené klobásky a pečené prasiatko s prílohou. Cena: $15. Na sladký zúbok a veľký pupok ponúknu organizátori gurmánom koláčiky a kávičku – cena: $3. Smäd zasa uhasí pivečko, vínečko a nealkoholické nápoje.

Vstupné – deti: zadarmo, študenti: $10, členovia: $10, nečlenovia: $15.

Informácie: Roland Havrila 0438342899,  Marta Kapustová 0437699690. Organizátori Slovenskej ľudovej zábavy pri cimbalovej muzike odporúčajú objednať si večere do štvrtku 17. 10. 2013.

DO POZORNOSTI krajanom žijúcim v Austrálii dávame aj nasledujúci oznam:

Združenie austrálskych Slovákov a Slovenská detská beseda organizuje 1. intenzívny jazykový tábor so zameraním na výučbu slovenského jazyka. Tábor sa uskutoční v dňoch 22.-24.11.2013 v CYC The Island Philip Island. Vítaní sú všetci záujemcovia od 0 do 99 rokov.

Informácie:  Lubica Babčáková,  lubicam@gmail.com a  http://theisland.cyc.org.

Na stretnutia sa teší  Výbor ZASV

 

JAZYKOVÝ TÁBOR