Slováci vo svete v RSI: Jaroslav Richter – slovenský architekt z Prahy

Architekt a interiérový dizajnér Jaroslav Richter zo Zvolena už niekoľko rokov žije a pracuje v Prahe. Práve tam zakladal českú a slovenskú redakciu  medzinárodnej stanice o móde – Fashion TV a pracuje ako producent veľkých biznis akcií. Okrem toho sa, samozrejme, úspešne venuje svojej práci architekta a interiérového dizajnéra. V pravidelnom cykle Slováci vo svete ho približuje Tatiana Čabáková, spolupracovníčka Radia Slovakia International RTVS.

Jaroslava Richtera si všimla aj televízia Prima, ktorá ho angažovala do svojho programu „Jak se staví sen“. V ňom plnia dizajnéri sny bežným Čechom, ktorí chcú radikálne zmeniť svoje bývanie, ale nemajú na to finančné prostriedky. Jaroslav Richter s televíziou spolupracoval rok a pol a nový domov vytvoril pre osem televíznych rodín. 

Stiahnuť audio súbor

 

Milí  krajania, staňte sa  spolutvorcami  cyklu „Slováci vo svete“, ktorý pripravuje  Radio  Slovakia  International. Napíšte nám.  Informácie  o vašich  podujatiach, aktivitách, projektoch, ale aj osobnostiach, ktoré žijú vo vašom okolí,  posielajte na  ingrid.slaninkova@rozhlas.sk .