Slováci vo svete v RSI: Letná škola žurnalistiky ÚSŽZ pre redaktorov z krajanských médií

V  pondelok 18. augusta 2014 sa po štvorročnej, ekonomickými a finančnými súvislosťami podmienenej odmlke, začína v Bratislave Letná škola žurnalistiky 2014. Týždňový kurz prednášok, odborných seminárov a praktických mediálnych výstupov, je  zameraný na zvýšenie kvality žurnalistickej práce, ako aj prezentáciu trendov modernej žurnalistiky v súčasných slovenských médiách.

Hlavným organizátorom podujatia, nadväzujúce na predchádzajúcich sedem úspešných ročníkov letného kurzu žurnalistiky pre redaktorov a spolupracovníkov krajanských médií  je Úrad pre Slovákov žijúcich v zahraničí, spoluorganizátorom Katedra žurnalistiky FiFa UK v Bratislave.   Na kurz pricestujú tvorcovia printových, elektronických, ale aj internetových médií zo šiestich krajín. O poslaní podujatia povedal pre redaktorku Rádia Slovakia International RTVS Ingrid Slaninkovú podrobnejšie koordinátor projektu za Úrad pre Slovákov žijúcich v zahraničí Ľudo Pomichal.

Stiahnuť audio súbor

 

Milí  krajania, staňte sa  spolutvorcami  cyklu „Slováci vo svete“, ktorý pripravuje  Radio  Slovakia  International. Napíšte nám.  Informácie  o vašich  podujatiach, aktivitách, projektoch, ale aj osobnostiach, ktoré žijú vo vašom okolí,  posielajte na  ingrid.slaninkova@rozhlas.sk .