Slováci vo svete v RSI RTVS: Kiapešáci cestujú za krajanmi

V tejto chvíli vám predstavíme štyroch kamarátov, ktorí si pred časom založili občianske združenie s názvom „Kiapeška“ a rozhodli sa, že časť svojich dovoleniek venujú výjazdom za zahraničnými Slovákmi. Všetci štyria vyrastali v Malých Ledniciach neďaleko Považskej Bystrice.

Každý z nich má inú profesiu: jeden je predajca, druhý pracuje v stolárskej dielni, tretí podniká a štvrtý je vojenský novinár. Reportáž pripravil pre Rádio Slovakia International RTVS v pravidelnom cykle Slováci vo svete redaktor Michal Herceg.

Na cieli svojich výjazdov  za krajanmi sa však vždy dokázali zhodnúť a navštívili ich   v Poľsku, Srbsku, na Ukrajine, v Maďarsku, Chorvátsku či v Rumunsku.  Prečo títo páni navštevujú našich krajanov? Na to sa už Petra Sádeckého, Jozefa Lednického, Vladimíra  Hucíka a Pavla Vitka opýtal Michal Herceg.

Stiahnuť audio súbor

 

Milí krajania, staňte sa spolutvorcami cyklu Slováci vo svete, ktorý pripravuje Radio Slovakia International. Napíšte nám. Informácie o vašich podujatiach, aktivitách, projektoch, ale aj osobnostiach, ktoré žijú vo vašom okolí, posielajte na ingrid.slaninkova@rozhlas.sk .