Slováci vo svete v RSI: Slovensko spomínalo v New Yorku

Celý svet si počas posledného januárového týždňa pripomenul 70. výročie oslobodenia koncentračného tábora v poľskom Osvienčime. Pri tejto príležitosti sa konalo množstvo podujatí, na ktorých si ľudia pripomínali osudy väznených ľudí a ktoré zároveň motivovali mladú generáciu k aktívnemu postoju proti zlu. Spomienkové podujatie sa uskutočnila aj na pôde Organizácie spojených národov v New Yorku.

V centrále OSN sa prezentovalo aj Slovensko. Súčasťou jeho prítomnosti bolo aj otvorenie podnetnej a pôsobivej výstavy svetoznámeho umeleckého fotografa Yuriho Dojca, Slováka žijúceho a tvoriaceho v Kanade, s názvom Last Folio. O udalosti v sídle OSN už viac Elena Fedorková, newyorská spolupracovníčka Radia Slovakia International RTVS.

Stiahnuť audio súbor

 

O UDALOSTI V NEW YORKU ČÍTAJTE AJ

NA PORTÁLI SLOVENSKÉ ZAHRANIČIE:

http://www.slovenskezahranicie.sk/sk/krajania-informuju/1086/yuri-dojc-vystavuje-fotografie-cyklu-last-folio-v-centrale-osn-v-new-yorku

 

Milí krajania, staňte sa spolutvorcami cyklu Slováci vo svete, ktorý pripravuje Radio Slovakia International RTVS. Napíšte nám. Informácie o vašich podujatiach, aktivitách, projektoch, ale aj osobnostiach, ktoré žijú vo vašom okolí, posielajte na ingrid.slaninkova@rozhlas.sk .