Slovenská poézia a próza v Libanone

Možno málo ľudí na Slovensku tuší, že aj na Blízkom východe   žijú ľudia, ktorí sa hlásia k slovenským koreňom.  Žijú nielen v Jordánsku a Sýrii, ale aj  Libanone.  Tí, čo našli svoj nový domov v Libanone, sú členmi  Asociácie  absolventov českých a slovenských vysokých škôl.  Ide  predovšetkým o študentov, ktorí kedysi  v  bývalom Československu študovali  – najmä medicínu, strojárstvo, stavebníctvo.

Členkami asociácie sú samozrejme aj Slovenky a Češky – životné partnerky niekdajších študentov. Úlohou  asociácie je propagovať našu krajinu nielen v Libanone, ale na celom Blízkom východe. Hovoria o našej  ekonomike,  kultúre, ale čo je zaujímavé – aj o  literatúre. O tom, ako reagujú Libanončania na  našu poéziu a prózu, povedala Ingrid Slaninkovej, redaktorke Radia Slovakia International, Slovenka žijúca v Libanone Božena Farhatová.

Stiahnuť audio súbor

 

Milí  krajania, staňte sa  aj vy spolutvorcami  cyklu Slováci vo svete,  ktorý pripravuje   Radio  Slovakia  International. Napíšte nám –  či ste zo Slovenska, alebo z ktoréhokoľvek kúta sveta. Informácie  o vašich krajanských  podujatiach, aktivitách, projektoch, ale aj osobnostiach, ktoré žijú vo vašom okolí,  posielajte na  ingrid.slaninkova@rozhlas.sk .