SOVA vo Viedni pozýva na "zamaskované fašiangy" pre tvorivé deti

Napriek pandémii koronavírusu COVID-19 a prísnych ohraničení sociálneho kontaktu sa krajanské spolky, vzdelávacie či kultúrne inštitúcie snažia všemožnými spôsobmi o to, aby aktivity – hoci "na diaľku" v prostrediach Slovákov žijúcich v zahraničí neustali. Aktuálnym príkladom je snaha vždy objavného Slovenského školského spolku SOVA vo Viedni. Z mailu, ktorý je zároveň aj výzvou, radi vyberáme.

"Píšeme vám, lebo sme na vás nezabudli. Chýbate nám. Spolok SOVA zíva prázdnotou. Nové stoličky stoja naukladané, vzorne odložené a nepohnuté na svojich miestach. A to ticho…..  Človek by neveril, že sú fašiangy. Fašiangy sú tento rok len do 16. februára. Treba sa na ne poriadne pripraviť  – ako každý rok –  a vymyslieť a aj vyrobiť si pekné fašiangové masky. Lebo nie je maska ako maska

Čo poviete, je to dobrý nápad  – spraviť jednoduché masky pre celú rodinu a zvolať všetkých do obývačky na rodinnú fašiangovú zábavičku?  "Zmaskujte" doma aj otca, mamu, aj sestry a bratov, aj domáce zvieratká. Bude pre nás veľkým potešením, keď sa tak krásne vyfešákovaní a vymaľovaní odfotíte a pošlete nám fotografie z vašej rodinnej fašiangovej oslavy.

Fotky – jednotlivo alebo aj všetky masky pokope – pošlite ich do 7. 2. 2021 mailom na adresu sova@slovaci.at.

Urobíme z nich veselú farebnú fotokoláž do spolkového časopisu Pohľady.  Najkreatívnejšie a najzaujímavejšie fotografie samozrejme aj oceníme peknou detskou knižkou. 

Veríme, že slovo maska sa čoskoro bude používať znova v tom pôvodnom význame – ako maska karnevalová a fašiangová. A veľmi sa potešíme, ked táto malá výzva nájde pozitívnu odozvu – tiež v tom správnom pozitívnom zmysle slova."

Tešíme sa, že vás čoskoro uvidíme na stretnutí v spolku alebo na spoločnom spolkovom výlete!

Váš Slovenský školský spolok SOVA

 

Uverejnené: 26. 1. 2021