Spevák Jozef Ivaška predstaví svoj príbeh svetobežníka a krajana žijúceho v Rakúsku v knihe Život na hrane

Životné príbehy napísané či potvrdené autenticitou a literárnym a autorským vkladom osobností z radov Slovákov žijúcich v zahraničí zakaždým, keď sa objavia na knižných pultoch, obyčajne zaujmú. Pre čitateľskú verejnosť na Slovensku bude akiste z radu podobných životopisných príbehových čŕt autobiografická publikácia speváka JOZEFA IVAŠKU trvale žijúceho po emigrácii v roku 1981 v Rakúsku s názvom ŽIVOT NA HRANE.

Keďže už v čase zámeru vydať túto knihu Jozef Ivaška priamo komunikoval s Úradom pre Slovákov žijúcich v zahraničí, ktorý projekt vydania publikácie napokon aj finančne podporil, približujeme návštevníkom nášho portálu spracované výňatky z knihy Jozefa Ivašku tak, ako ich na jednom zo slovenských spravodajských portálov redakčne spracoval Eugen Rusnák. S láskavým dovolením Jozefa Ivašku i Eugena Rusnáka prinášame dve z celkovo troch spracovaných častí "príbehového seriálu" z portálu hlavnespravy.sk.

 

ČLÁNOK O PRÍBEHU  SPEVÁKA  JOZEFA  IVAŠKU

ČÍTAJTE NA PORTÁLI www.slovenskezahranicie.sk

http://www.slovenskezahranicie.sk/sk/krajania-informuju/1934/spevak-jozef-ivaska-predstavi-svoj-pribeh-svetobeznika-a-krajana-zijuceho-v-rakusku-v-knihe-zivot-na-hrane