Torontské slovenské divadlo uvádza: Yuri Dojč

Torontské slovenské divadlo si vás dovoľuje pozvať na prezentáciu ďalšej časti cyklu „Portréty úspešných Slovákov vo svete“, ktorá je venovaná životu a dielu Yuri Dojča, svetoznámeho kanadského fotografa pochádzajúceho z Humenného. Popoludnie s dvojnásobným umeleckým zážitkom sa koná v nedeľu 5. mája 2013 o 15.00 h v Papermill Theatre at Todmorden Mills, na 67 Pottery Road v Toronte.

Súčasťou prezentácie, ako z Toronta zvestuje Dušan Tóth z Kanadskej základiny pre divadlo a umenie, je svetová premiéra dokumentárneho filmu venovaného životu a dielu tohto významného slovenského rodáka. Hostia budú mať tiež jedinečnú príležitosť spoznať Yuri (Juraja) Dojča, ktorý osobne predstaví rôzne tematické obdobia svojho tvorivého života.

V mene Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Ottawe organizátori prezentácie tiež pozývajú na vernisáž výstavy fotografií Yuriho Dojča „Yuri Dojc´s – Love Song to Slovakia“ pri príležitosti 20. výročia vzniku Slovenskej republiky.  Na prezentácií a vernisáži, ktorá sa uskutoční v Papermill Theatre at Todmorden Mills, na 67 Pottery Road v Toronte, sa v nedeľu 5. mája o 15.00 h zúčastní aj J. E. Milan Kollár, veľvyslanec Slovenskej republiky v Kanade. 

Foto: ifotovideo.cz