V Turíne naši krajania prezentovali slovenský kultúrny i kulinársky kumšt

V rámci medzinárodného projektu Prezentácie štátov v Cookin’Factory Claudie Fraschini ZDRUŽENIE PRIATEĽOV SLOVENSKA MY&VY v Turíne pozvalo našich krajanov žijúcich či pôsobiacich v talianskom Turíne a blízkom okolí, ako aj ich priateľov, na COOKIN‘TOUR SLOVENSKO. 

Slovenský večer s prezentáciou kultúrnych tradícií, kulinárskeho a vinárskeho umenia pod záštitou Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Taliansku a Slovenského Inštitútu v Ríme a za prítomnosti Honorárneho konzula SR pre Piemont, Ligúriu a Valle d’Aosta v Toríne  Giuseppe Pellegriniho sa uskutočnil vo štvrtok 28. novembra 2019 v Turíne.

Na podujatí, prirodzene, vládla skvelá atmosféra a priateľská pohoda. Pričinili sa o ňu okrem iných aj hostiteľka večera – pani Claudia Fraschini, majiteľka Cookin'factory v Turíne, ako aj  slovenský majster kuchár Tomáš Chvostek z Veľvyslanectva SR v Taliansku, ktorý sa priam vzorovo postaral o gurmánsky zážitok hostí. Tých za všetkých privítala Maja Straková, predsedníčka ZDRUŽENIA PRIATEĽOV SLOVENSKA MY&VY v Turíne.