Valerián „Ady“ Stražovec v repríze dokumentu na STV 2

Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) odvysiela v nedeľu 28. apríla 2013 na Dvojke o 6.35 h a v pondelok 29. apríla o 00.25 h rovnako na STV 2 v cykle Portréty úspešných Slovákov vo svete reprízu dokumentárneho filmu o Valeriánovi Stražovcovi, významnom krajanovi, ktorý patrí medzi špičku tvorcov televíznych, filmových a iných produkcií v Kanade i v Hollywoode.

Valerián „Ady“ Stražovec, ktorý v roku 1968 emigroval do Kanady, kde sa 1. júla tohto roku chystá osláviť svoje osemdesiatiny, bol v 50. rokoch minulého storočia spoluzakladateľom Československej televízie v Bratislave a neskôr scénografického inštitútu pri CBC. Za svoju prácu na Muppets bol trikrát nominovaný a získal dve Emmy Awards. Valerián Stražovec, ako uvádza portál RTVS v noticke k tomuto dokumentu vo svojej programovej ponuke, „je veľký umelec, citlivý a nadaný človek, ktorý sa vždy priznával ku slovenskej vlasti.“

Dokument o Valeriánovi Stražovcovi, ktorý v nedeľu 28. apríla o 6.35 h a pondelok 29. apríla o 00.25 h odvysiela RTVS na Dvojke, patrí k umelecko-publicistickým prezentáciám Slovákov a Slovenska v Kanade, vzniknuvším aj vďaka finančnej podpore Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí. V kontexte jeho uvedenia v dvoch reprízových vysielacích časoch v RTVS vyznieva pozitívne sľubne sa rozvíjajúca spolupráca Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí, krajanských komunít, spolkov a kultúrnych združení Slovákov v zahraničí a RTVS.

Podrobnejšie o dokumente ako aj o Valeriánovi Stražovcovi:

www.uszz.sk