Výtvarníčka Nataša Floreanová v cykle Naši a svetoví v RTVS

Jej sieťotlače, ktoré z rôznych uhlov zachytávajú slávnu operu v Sydney, sú vyhľadávaným, aj keď trochu drahým suvenírom mnohých návštevníkov Austrálie. Možno sa nájdu aj v našich domácnostiach a ani z ďaleka nám nepríde na um, že by to mohlo byť dielo Slovenky – Nataše Floreanovej.

Sympatická blondínka pred rokmi získala štipendium od austrálskej univerzity a už tam zostala. Dnes je všetko inak. Aj keď u protinožcov tvrdia, že je to ich výtvarníčka, v súčasnosti striedavo žije a tvorí v Sydney aj v Bratislave. O niekoľko dní opäť odchádza, ale na stretnutie s Ľubicou Hargašovou, redaktorkou Radia Slovakia International RTVS, si čas našla.

Stiahnuť audio súbor

Výtvarníčka Nataša Floreanová sa nemôže sťažovať, že o jej tvorbu nie je záujem. U protinožcov to možno bola prestížna cena v súťaži k 200. výročiu osídlenia Austrálie, ktorá jej vytvorila priestor pre oficiálne diela do austrálskeho parlamentu a pre vládu. Ponuky sa jej hrnú zo všetkých strán, aj zo Slovenska, ale ona, zdá sa, stojí pevne nohami na zemi. A robí len to, čo ju uspokojuje.

Stiahnuť audio súbor