Výtvarník Martin Oscitý, krajan z Mníchova, vystavuje v Piešťanoch

Vždy je vizuálnym aj ľudským pookriatím pre milovníkov výtvarného kumštu na Slovensku, ak sa niektorý z našich krajanov vyberie do svojej bývalej vlasti, aby prezentoval svoju tvorbu v niektorej z galérií. Do sorty ľudí, ktorí sa snažia udržiavať umelecký i osobný kontakt so Slovenskom, patrí aj Martin Juraj Oscitý, bratislavský rodák, roky žijúci v Mníchove. Čas od času poteší svojich priateľov, kolegov – výtvarníkov, ale aj kurátorov výstav, umenovedov či širokú verejnosť, aby sa s nimi stretol na vernisážach jeho inšpiratívnych, často meditačne ladených obrazov, k atmosfére ktorých s vášňou pridá nielen prívetivé slovo, ale aj jeho obľúbené melódie.

Hoci k informácii o najnovšej výstave majstra Martina Juraja Oscitého na Slovensku pridávame vo fotogalérii obrazové sekvencie z jeho stretnutí spred roka vo februári v galérii pod rozhlasovou pyramídou na Mýtnej ulici v Bratislave, už teraz pozývame na vernisáž jeho diel v utorok 13. marca 2018 v Piešťanoch. Výstava s názvom Visionart – maľba a grafika sa v Galérii Fontána v spomínaný deň otvára vernisážou od 17.00 h pod záštitou viceprimátora Mesta Piešťany Martina Vala. Na podujatí sa zúčastní aj Ján Varšo, predseda Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí.

Kurátorom výstavy, ktorá potrvá do 2. apríla 2018, je Peter Ronec.

 

Na titulnej fotografii:

Martin Juraj Oscitý počas vernisáže výstavy v Galérii Slovenského rozhlasu v Bratislave. Pod pyramídou na Mýtnej ulici sa ctitelia jeho umeleckých výtvorov stretli 1. februára 2017, výstavu otvoril Ján Varšo, predseda Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí.

Na snímkach vo fotogalérii:

Okamihy počas vernisáže výstavy spred roka, keď si Martin Juraj Oscitý okrem príjemných stretnutí s priateľmi schuti zaspieval aj jeho obľúbené slovenské  ľudovky s Orchestrom ľudových nástrojov SRo s jeho umeleckým vedúcim a primášom Miroslavom Dudíkom.

 

FOTO: ĽUDO POMICHAL