Zlatý kľúč 2014 v Selenči nadchne populárnou hudbou

V nedeľu 19. októbra 2014 čaká na účastníkov i publikum v Selenči v poradí už 34. festival populárnej hudby Zlatý kľúč. Na toto celomenšinové podujatie srdečne pozývajú organizátori: Národnostná rada slovenskej národnostnej menšiny, Miestne spoločenstvo Selenča, Obec Báč, Združenie pre ochranu kultúry, tradície a umenia Selenča a Ústav pre kultúru vojvodinských Slovákov.

Rovný tucet – 12 nových populárnych slovenských piesní zaspievajú Róbert Šimon, Jarmila Kolárová, Miroslav Menďan, Marína Záhorcová, Skupina Maks, Anna Berediová a Ľudmila Ragová, Sandra Grňová, Rastislav Struhár, Mária Turanská, Ivan Slávik, Kristian Hekeľ, Anita Petráková, Mirko Cerović a Anička Dudková-Pecníková.

V revuálnej časti sa predstaví LA GIOIA, kapela zo Slovenskej republiky, ktorá spája populárnu hudbu a operný spev. Populárne piesne v štýle belcanta interpretujú traja speváci, ktorých repertoár tvoria skladby svetovej scény, ako i úpravy známych slovenských a českých hitov poddané originálnym spôsobom. LA GIOIA, v preklade z talianskeho jazyka „radosť“, na tohtoročnom festivale slovenskej populárnej hudby Zlatý kľúč ponúkne nevšedný a jedinečný hudobný zážitok s radosťou, hispánskym temperamentom a talianskou vášňou.

Priamy prenos celého festivalu budú môcť diváci vo Vojvodine sledovať na RTV2.